Allee 1, Simuna Alevik, Väike-Maarja, Lääne-Virumaa

Suurejooneline barokne mõis

Vaata asukohta kaardilt
Pindala 1814,17 m2
Hind 270 000 €
Võta ühendust

Üldinformatsioon

Hind

 • 270 000 €

Valmidus

 • Kap. remonti vajav

Üldpind

1814,17 m2

Krundi suurus

60 798 m2

Ehitusaasta

1760

Korruseid

2

Parkimine

Tasuta

Parkimiskoht

Hoovis

Omandivorm

Kinnistu

Kanalisatsioon

Tsentraalne

Hoone materjal

Kivimaja

Katus

Plekk-katus

Lisainformatsioon

Küte

 • elektriküte
 • kaminaküte
 • tahke kütus
 • puuküte

Vannituba ja pesemisvõimalused

 • vann
 • WC ja vannituba eraldi
 • dušš

Side ja lisavõimalused

 • kelder
 • kõrghaljastus
 • terrass

Ümbruskond

Asukoht

Asulast väljas

Teed

Heas korras

Kauplus

0,6 km

Võta ühendust

Kirjeldus

Avalikku müüki on tulnud elegantne Avanduse mõis. Kogu kinnistu suurus koos Avanduse pargiga on 6 hektarit.

MÕISAHOONE

Mõisahoone vanim osa on 1760. aastal ehitatud kahekorruseline barokne kiviehitis, mis asub hoone parempoolsel küljel.  19 saj. täiendati mõisahoonet mitmete juurdeehitistega. Viimane ümberehitus tehti aastatel 1899 – 1902, mille käigus hõlmati hoonesse ka vasakul paiknenud valitsejamaja. Tänapäeval on mõis ülipikk ja liigendatud historitsistlik peahoone, mis on ehitatud mitmes järgus.

AJALUGU

Avanduse mõisa mainiti esmakordselt aastal 1494. 15. sajandil kuulus mõis von Taubedele. 17 saj. oli mõis von Fockide valduses, kuid see põletati Põhjasõjas. 19. sajandil ostis mõisa endale suvekoduks mitmeid ümbermaailmareise sooritanud tuntud vene meresõitja, Põhja-Jäämere uurija ning Peterburi Teaduste Akadeemia president geograaf Friedrich Benjamin von Lütke. F. B. von  Lütke elas mõisas kuni oma surmani. Viimaseks mõisaomanikuks oli 1888 aastast kuni 1919. aasta maareformiga mõisa võõrandamiseni Konstantin Karl von Bremen.

18991902 väldanud viimase ümberehituse autor oli arhitekt Rudolf von Engelhardt. Suuremad ümberehitused toimusid peahoone paremas tiivas, kuhu ehitatu suur saal ja talveaed, ühendamaks valitsejamaja peahoonega.  Selle tulemusena kujunes omanäoline uusrenessansi sugemetega hoone.

1955. aastani asus mõisas Põllutöö Rahvakomissariaadi Avanduse Põllunduskool, hiljem Simuna sovhoosi keskus. 2005. aastani asus hoones Avanduse vallavalitsus, kuid 2005. aastal liitusid Avanduse ja Väike-Maarja vald. 2010.a novembris läks mõisahoone eravaldusesse.

PLANEERING

Tegemist on omanäolise neorenessanssi sugemetega hoonega, mis on osalt kahe-, osalt ühekorruseline.

Kavandatud planeering vastavalt Muinsuskaitseametiga kooskõlastatud eelprojektile:

Mõisahoone esimesele korrusele on planeeritud veranda, tuulekoda, 3 salongi ja raamatukogu, 1 suur saal kaminaga, 2 söögisaali ja üks talveaed-söögisaal, 2 kööki, 5 abiruumi, 6 personaliruumi, jalgrattaruum, tornitrepp, 7 WC-d, dušširuum, bassein, leiliruum ja aurusaun.

Mõisa teisel korrusel asub 18 külalistetuba koos WC ja dušširuumiga, esinejate ruum, pööning ja privaatne torniruum.

Mõisal on 337 ruutmeetrine keldrikorrus, kus asub veinide ladu ja degusteerimise ruum, katlamaja, tehnoruum, abiruum, riietehoid ja tualettruum.

ASUKOHT

Ajaloolise mõisa ansamblisse kuulub ajastule tüüpiline inglise stiilis mõisapark. Kultuurimälestiseks tunnustatud Avanduse pargis on avar muruväljak ja lehtpuudeallee. Paljud puud on märkimisväärselt suured ja hästi arenenud võraga. Pargi servaalad on tihedamad ja ääristatud mitmerindeliselt puude ja põõsastega.

Peahoonele on paigutatud mälestustahvel Friedrich von Lütkele ja lõunaservas asub tiik saarega. Peahoone taga on avar aed, mida on kaunistatud elupuudega.

Avanduse mõis on rüütlimõis Simunas, Väike-Maarja vallas Lääne-Viru maakonnas ja asub vaid pooleteise tunni autosõidu kaugusel Tallinnast. Eesti suurim järv Peipsi järv asub 49 kilomeetri kaugusel. Lähin linn mõisale on Rakvere linn, mis asub neljakümne kahe kilomeetri kaugusel.

Kui soovite omada prestiižikat ajaloolist mõisa, olete oodatud ühendust võtma, et leppida kokku kohtumine veendumaks, et just see on Teie uus edukas investeerimisprojekt või suurejooneline häärber!

Asukoht

Võta ühendust!

Pille Karotamm