Pikk 15-10, Kesklinn, Tallinn, Harjumaa

Suurepärase asukohaga hoovimaja miljööväärtuslikus majas Tallinna vanalinna südames

Vaata asukohta kaardilt
Tube IV tuba
Pindala 127.9 m2
Hind 311 000 €
Võta ühendust

Üldinformatsioon

Hind

  • 311 000 €

Valmidus

  • Kap. remonti vajav

Üldpind

127.9 m2

Ehitusaasta

1636

Tubade arv

4

Korruseid

2

Korrus

1

Parkimine

Tasuline

Omandivorm

Korteriomand

Energiamärgis

Puudub

Kanalisatsioon

Tsentraalne

Hoone materjal

Kivimaja

Katus

Kivikatus

Lisainformatsioon

Küte

  • keskküte

Turvalisus

  • naabrivalve piirkond

Ümbruskond

Asukoht

Linna keskuses

Teed

Heas korras

Hoonestus

Korterelamud

Lähim veekogu

Meri

Veekogu nimi

Tallinna laht

Sportimisvõimalused

Jah

Kauplus

0.02 km

Veekogu kaugus

0.9 km

Kõrgkool

0.75 km

Gümnaasium

0.25 km

Lasteaed

0.7 km

Võta ühendust

Kirjeldus

HEA INVESTEERIMISVÕIMALUS!

Korteri hinnale lisanduvad renoveerimiseks KÜ poolt võetava laenu laenu igakuine tagasimakse. Renoveerimisega alustatakse 2023 aasta suvel ning esialgne eeldatav valmimisaeg on 2024 aasta suvi.

Müüa suurepärase asukohaga täielikku renoveerimist ning väljaehitamist vajav hoovimaja miljööväärtuslikus hoonete kompleksis Tallinna vanalinna südames- kus kohtuvad ainulaadsed söögikohad, rikkalik kultuuri- ja hariduskeskkond ning keskaegne Vanalinn kui UNESCO maailmapärand.

Kogu kortermaja koos hoovimajaga on jagatud korteriomanditeks ning olemas on ehitusluba. Antud hoovimaja puhul on võimalik koheselt alustada renoveerimistöödega.

Pikk 15 hoone on Tallinna hinnatuima piirkonna üks värvikamatest esindajatest.

HOONE AJALUGU

Hooneid kinnistul Pikk 15 on esmakordselt mainitud 15. sajandi algul: aidad Pika ja Laia tänava ääres, õlleköök. 14. ja 15. sajandi rajatud kodanikumaja fassaadi arhitektuur ja diele-dornse tüüpi ruumijaotus kaotati hoones 18.–19. sajandil tehtud ümberehituste käigus, mille projekti tegi arhitekt Erwin Bernhard 1891. aastal.

Tänaseni säilinud hoone kujunduse teostas 1898. aastal arhitekt Konstantin Wilcken, hoone esimese korruse äriaknad aga 1949. aastal arhitekt A. Ennet.

20.sajandi keskpaigast alates on tehtud hoonete siseplaneeringutes muudatusi. 1998. aastal tehti õuehoonete katuste parandusi. Fassaadid restaureeriti 2007. aasta suvel.

EHITUS JA PLANEERING

Kortermaja on jagatud korteriomanditeks ning olemas on ehitusluba.

Antud korteriomandi näol on planeeringujärgselt tegu 2-korruselise hoovimajaga. 1. korrusele on planeeritud köök-elutuba, magamistuba, tualettruum ning esik. 2. korrusele on planeeritud trepihall, 2 magamistuba, 2 vannituba ning garderoob.

1. korrusele on planeeritud 3 suurt akent, 2. korrusele on planeeritud 5 akent – aken mõlemas magamistoas, esikus ning mõlemas vannitoas (ühes neist valgusšaht).

KÜTE

Korteri küte on lahendatud tsentraalkütte baasil. Majas on tegus korteriühistu ning mõistlikud kommunaalkulud.

TURVALISUS

Kortermaja sisehoovis on valvekaamerad.

PARKIMINE

Maja ümbruses (T2 parkimise piirkonna tsoonis) võimalik parkida linnaelaniku loaga. Jalutuskäigu kaugusel asuvad Aia tn 7 Europark ja Väike Rannavärav 6 Barking Parkla parklad.

ASUKOHT

Korter asub Pühavaimu ja Olevimägi tänava nurgal ~ 70 m kaugusel Raekoja platsist, vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel õdusatest kohvikutest ja peentest restoranidest, kultuurist ja meelelahutusest ning kaunitest parkidest ja atraktiivsest merele avatud sadamaalast. Logistiliselt lihtne ja kiire on ka ligipääs nii sadamale kui lennujaamale.

Lähim toidukauplus on Vanalinna Rimi Express. Lisaks on läheduses veel Viru Keskus, Balti Jaama Turg, Kaubamaja, Rotermanni Kvartal, Kalev Spa, My Fitness spordiklubi, Coca-cola Plaza kino ja palju muud.

Vanalinna tegusale piirkonnale annab veel ühe lisaväärtuse kõrgel tasemel haridust pakkuvate koolide lähedus – kõigest mõnesaja meetri kaugusel on Gustav Adolfi Gümnaasium ja lähedusse jäävad nii Vanalinna Hariduskolleegium kui ka G. Otsa Tallinna Muusikakool. Lähimad lasteaiad on Vanalinna Lasteaed ja Vanalinna Hariduskolleegiumi lasteaed Aiake.

Kui soovite elada linna prestiižseimas piirkonnas keset ajalugu, olete oodatud ühendust võtma, et leppida kokku kohtumine veendumaks, et just see on Teie uus kodu!

Asukoht

Võta ühendust!

Bill Valdre

+372 517 8681